спектакль Театр классического балета Palais Royal в Черкассах

1817866030

Театр классического балета Palais Royal

26 марта 2021 г, 19:00

Черкассы, Черкасская областная филармония

Продано

Театр классического балета Palais Royal

Заказать и купить билеты на Театр классического балета Palais Royal можно онлайн через интернет.

Спектакль Театр классического балета Palais Royal в Черкассах состоится 26 марта 2021 г, 19:00, Черкасская областная филармония.

Балет «Спляча красуня» П.І.Чайковського, розкриває тему однієї з вершин балетної класики.

Вимогливий до себе композитор досить рідко вдавався до оцінок, щодо власних творів. Але у «Сплячій красуні» він не сумнівався. Цей балет став для нього одним із тих творів, працюючи над яким композитор відчував справжню радість художника. «Сюжет такий поетичний, такий вдячний для музики, що я просто був у захопленні від компонування і писав з тим теплом і бажанням, які завжди зумовлюють вартість твору», – писав П. Чайковський.

Композитор не помилився у своїх сподіваннях. Балет «Спляча красуня», поставлений у 1890 року, став видатною подією в історії музично- хореографічного мистецтва. Прем'єра за участю найкращих танцівників балетної трупи, мала великий успіх, що зростав від вистави до вистави. «Спляча красуня» стала одним з найпопулярніших балетів. П.Чайковський (1840-1893 р.р.) працював над музикою балету вже маючи у творчому доробку ряд опер, симфоній, багато камерних творів. «Спляча красуня» – життєрадісний, світлий, святковий твір, де стверджується перемога життя над смертю, світлого над пітьмою, кохання й добра над чорною заздрістю та злом. Музика П. Чайковського наповнила казковий сюжет живими почуттями, внесла в нього риси реального життєвого конфлікту.

«Кармен-сюїта» - шедевр світового балету. Історія про трагічну долю циганки Кармен і сліпо закоханого в неї солдата Хозе, якого вона кидає заради молодого Тореро. Любовний трикутник, який закінчується трагедією не залишить вас байдужими. Зміст новели Проспера Мериме, що розкривається в опері в чотирьох актах, у балеті ущільнено в один. У витоків задуму балету після опера «Кармен» стояла балерина Майя Плисецкая. Для неї кубинський балетмейстер Альберто Алонсо вигадав лібретто і хореографію «Кармен-сюїти», а чоловік і композитор Родіон Щедрин написав транскрипцію до балету.